Kadem Ekşi

Hakkımda

1965 yılında Rize’de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul, Maltepe’de tamamladım. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Mezuniyet sonrasında, 1992 yılına kadar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesinde mühendis olarak çalıştım.

Kamuda başlayan iş hayatım, 1993 yılında kurduğum şirketimde mimarlık ve mühendislik alanında proje ve müşavirlik hizmetleri, inşaat alanında konut yapımı, yer bilimleri kapsamında zemin ve geoteknik proje çalışmalarıyla devam etti. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde ekoloji üzerine, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi üzerine akademik çalışmalar yaptım.

Kamu ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve dernek başkanlığı gibi görevlerde bulundum. Bu görevlerin birçoğunu sürdürmekteyim. “Depremler Dirençli Şehirler ve İstanbul” kitabımda, edindiğim tüm tecrübe ve birikimlerini sempozyumlarla, bilimsel etkinlik ve makalelerle, yurt içi ve yurt dışında çeşitli platformlarda sunuyorum.

Siyasi çalışmalarıma üniversite yıllarında başladım. 2001 yılında kurulan AK Parti’de devam ettim. Ayrıca T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı UMREK Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği/Deprem ve Doğal Afetler Komisyon Başkanlığı, Türk Kızılay İstanbul İl Merkezi Başkanlığı,MMG – Mimar ve Mühendisler Grubu İstişare Kurulu Üyeliği, İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği / Gayrimenkul İnşaat İhtisas Komitesi Üyeliği, DEİK – Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi Üyeliği, GİV – Girişimci İş Adamları Vakfı Kurucu Üyeliği, MÜSİAD – İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Üyeliği, GYODER – Konut Yatırımları Üyeliği, Türkiye Deprem Mühendisleri Derneği Kurucu Üyeliği, TMMOB – Jeofizik Mühendisleri Odası Üyesi, ÇEKÜD – Çevre Kültür Derneği Üyesi, RİDEF – Rize Dernekler Federasyonu İstişare Kurulu Üyesi, İkizdere Derneği Başkanlığı, Ekşioğlu Vakfı – Kurucu Üyesi, Maltepe Spor Kulübü – Üye ve Maltepe Rizeliler Derneği – Üye gibi birçok önemli pozisyonda görev yaptım.

Evli ve iki çocuk babasıyım.